Bezpieczeństwo Inteligentny dom

Bezpieczeństwo – wartość nadrzędna

System Inteligentnego Budynku oferuje nam w zakresie wiele atrakcyjnych, niedostępnych wcześniej rozwiązań. Wyjeżdżając na wczasy lub w delegację na dłuższy okres, chcemy uchronić nasz dobytek przed potencjalnym niebezpieczeństwem z zewnątrz.

Ciekawą opcją jest tu tzw. symulacja obecności, dzięki której dom będzie potrafił odtworzyć zachowanie domowników np. z poprzedniego miesiąca, włączał światła w taki sam sposób i o tej samej porze.

To powoduje, że potencjalni włamywacze nie będą mieli pewności, czy ktoś jest w danej chwili w domu czy nie. Inną funkcją jest tzw. panika, którą można uruchomić w momencie kiedy usłyszymy niepokojący dźwięk w swoim domu lub ogrodzie.

W takiej chwili wystarczy włączenie jednego przycisku w celu uruchomienia świateł we wszystkich pomieszczeniach. Jednocześnie uruchomione mogą zostać zraszacze ogrodowe lub alarm.

Z pewnością taki hałas wprawi w panikę potencjalnych włamywaczy i zmusi ich do szybkiej ucieczki. Kolejną przydatną funkcją są czujniki zadymienia. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiej ilości dymu nasz dom zareaguje również w odpowiedni sposób.

W celach ułatwienia ewakuacji z budynku w tunelach i korytarzach ewakuacyjnych zapalą się światła oraz zostanie powiadomiona straż pożarna. Ryzyko wystąpienia pożaru ograniczyć można też w inny sposób.

Za pomocą funkcji wyłącznika głównego w okolicy drzwi wejściowych. Zapobiega to wątpliwościom czy faktycznie zostały wyłączone wszystkie światła, a także inne urządzenia takie jak: żelazko, kuchenka. Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej zmniejsza automatycznie ryzyko wystąpienia pożaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *