Inteligentny dom Porady

Jakie produkty oferuje system zarządzania budynkiem?

W skład systemu Inteligentnego Budynku wchodzi szereg urządzeń, które po odpowiedniej instalacji będą sterować naszym domem. Można tu wymienić różnego rodzaju panele sterujące LCD służące do sterowania wszystkimi możliwymi funkcjami inteligentnego domu, które montuje się w standardowych puszkach instalacyjnych.

W zależności od wyboru danego systemu, dzięki tym panelom będziemy mogli samodzielnie sterować poszczególnymi funkcjami systemu. Inną formą paneli są tzw. klawisze inteligentne, wyposażone w pomiary i regulatory temperatury, pozwalają na sterowanie m.in. ogrzewaniem całego domu.

Do klawiszy często dołączany jest specjalny pilot, dzięki któremu można sterować wyżej wymienionymi funkcjami bez ruszania się z fotela. Do produktów należy jeszcze zakwalifikować czujniki i sensory pozwalające na zautomatyzowanie pracy systemu.

Sygnały płynące np. ze stacji pogodowej mogą o zmierzchu lub przy silnym słońcu zasunąć rolety. Czujniki obecności z pomiarem oświetlenia pozwolą na zapalenie światła w pomieszczeniach, gdy światło zewnętrzne nie będzie wystarczające.

Z kolei czujniki czadu pozwolą na bezpieczne użytkowanie domu. Wszystkie wyżej wymienione produkty pozwolą na całkowite zautomatyzowanie i unowocześnienie naszego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *