Inteligentny dom Korzyści

Koszty systemu

Tyle zostało wymienionych zalet i możliwości, jakie oferuje system zarządzania budynkiem IB, ale ile tak naprawdę taka usługa kosztuje? Wbrew pozorom i ogólnie przyjętym stereotypom, cena tego typu instalacji nie jest o wiele większa, bo zaledwie o 30-50% droższa od standardowej instalacji, mającej podobne funkcje.

Koszty instalacji IB są, podobnie jak w przypadku remontu czy budowy nowego domu, uzależnione od indywidualnych preferencji każdego z nas oraz ilości wyposażenia jakim dysponujemy.

W przypadku sztandarowej instalacji pozwalającej sterowaniem tylko oświetleniem, należy liczyć się z kosztami kilkuset złotych za każdy metr kwadratowy powierzchni domu.

W przypadku, gdy chcemy również mieć możliwość automatycznego sterowania ogrzewaniem, roletami czy klimatyzacją, koszty automatycznie wzrastają o kolejne kilkaset złotych. Należy mieć na uwadze, że możliwości Inteligentnego Domu są praktycznie nieograniczone.

Można zainstalować nawadnianie ogrodowe, stację pogodową czy system monitoringu. Zaletą tego systemu jest to, że jego instalacja może przebiegać etapowo. Montaż kolejnych podzespołów możemy przeprowadzić w momencie lepszej kondycji finansowej bez konieczności interwencji budowlanych.

Jak już zostało wspomniane dokładny kosztorys musi być dopasowany do konkretnej inwestycji i konkretnego domu. Każdy z nas ma indywidualne preferencje, które może zrealizować przy pomocy instalacji inteligentnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *