Inteligentny dom Porady

Porady pod instalacje inteligentnego domu

W przypadku gdy chcemy samodzielnie przygotować swój dom pod instalację Inteligentnego budynku, należy czynić to rozsądnie z uwzględnieniem pewnych czynników, które warto brać pod uwagę.

Co do kwestii samych przewodów, dobrze jest poprowadzić je do jednego punktu, w którym w przyszłości ma być postawiona rozdzielnica. Da to w przyszłości możliwość wyboru dowolnego systemu IB.

Jeśli mamy w planach konstruowanie szafy, w której chcemy przechowywać elementy wykonawcze takie jak: przekaźniki do świateł, rolet, należy pamiętać o tym, że zamknięte w szafie nie hałasują zbyt głośno, ale są słyszalne, dlatego dobrze jest umieścić szafę w pomieszczeniu, które jest schowane i z którego dźwięki te nie będą zbyt słyszalne, np. pomieszczenie techniczne.

Inną ważną kwestią jest to, że rozdzielnia IB jest znacznie większa od klasycznej rozdzielni elektrycznej, dlatego ważne jest, aby szybko przewidzieć dla niej miejsce, gdyż może to później kolidować z innymi pracami. Stosując się do powyższych porad na pewno nie będziemy mieć problemu z przygotowaniem swojego domu pod instalację Inteligentnego Budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *